راه های موثر برای محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس


 از تکنولوژی‌های بی‌سیم دوری کنید
باید تلاش کنید تعداد لوازم منزل که از تکنولوژی بی‌سیم استفاده می‌کنند را به حداقل برسانید. تجهیزات مبتنی بر تکنولوژی وای‌فای حتی زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌شود فرکانس‌های قدرتمند الکترومغناطیس منتشر می‌کنند.
تلفن همراه را دور از خود نگه دارید
اکثر مردم گوشی تلفن همراهشان را حتی هنگامی که در منزل هستند در جیبشان حمل می‌کنند در حالی که باید فاصله‌ی خود از تلفن همراه را زیاد کنید. بهتر این است که صدای زنگ گوشی را زیاد کرده و آن را در گوشه‌ای که معمولاً آنجا نمی‌نشینید بگذارید. اگر در خارج از منزل هستید و کیف دستی همراهتان است، گوشی همراه را داخل کیفتان بگذارید. برای کاهش آسیب امواج الکترومغناطیس ساطع شده از تلفن همراه، حداقل یک متر از آن فاصله بگیرید. در صورت نیاز ضروری به استفاده‌ی مدام از تلفن همراه، می‌توانید از دستگاه‌های محافظت در برابر امواج استفاده کنید
 از مایکروفر استفاده نکنید
مایکروفر قوی‌ترین امواج را در بین لوازم خانگی منتشر می‌کند و فاصله‌ی بیشتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
لوازم برقی را از برق بکشید
ممکن است این راه حل آسان به نظر برسد، امّا انجام آن به‌طور مداوم دشوار خواهد بود. امروزه بسیاری از لوازم خانگی از تکنولوژی بی‌سیم بهره می‌برند. با خاموش کردن این دستگاه‌ها، در هزینه‌ها نیز صرفه جویی خواهد شد.
لپ‌تاپ

لپ‌تاپ قوی‌ترین امواج الکترومغناطیس را منتشر می‌کند، امّا متاسفانه بسیاری از ما به‌طور مداوم و با فاصله‌ی کم از آن استفاده می‌کنیم. به جای قرار دادن لپ‌تاپ روی پاها بهتر است مانعی مانند کتاب یا یک جسم فلزی بین لپ‌تاپ و بدن بگذارید تا مستقیماً با شما در تماس نباشد. همچنین می‌توان از صفحه کلید و ماوس جانبی نیز استفاده کرد.

از نورپردازی صحیح در منزل استفاده کنید

اکثر منازل از روشنایی‌هایی استفاده می‌کنند که میزان قابل توجهی امواج الکترومغناطیس ساطع می‌کنند. عموماً این روشنایی‌ها عبارتند از لامپ‌های فلورسنت و هالوژن‌های ولتاژ پایین. اما راه حل چیست؟ راه حل اوّل تکنولوژی روشنایی   LCD می‌باشد که نسبتاً گران است، اما می‌توان از دستگاه‌های محافظت در برابر امواج نیز استفاده کرد که از شما در برابر انواع امواج الکترومغناطیس با فرکانس‌های مختلف محافظت می‌کند.
پیاده‌روی با پای برهنه
تحقیقات نشان داده است که پیاده‌روی با پای برهنه روی سطح زمین باعث پدیده‌ی گراندینگ (grounding) شده و جریان الکترومغناطیس بدن را به زمین منتقل می‌کند. این عمل همچنین باعث کاهش استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. بنابراین، پیشنهاد می‌شود هر از چند گاهی با پای برهنه قدم بزنید. این عمل بسیار به کاهش تاثیر امواج الکترومغناطیس کمک می کند.

 مکالمه با تلفن همراه را به حد اقل برسانید
هنگامی که در منزل هستید حتما از تلفن معمولی استفاده کنید. امّا اگر مجبور به استفاده از تلفن همراه شدید، مکالمه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اتمام برسانید. تلفن همراه به علت نزدیکی آن با جمجمه بیشترین آسیب را به بدن می‌رساند. استفاده از هدفون با سیم نیز می‌تواند مفید باشد.
از بلوتوث استفاده نکنید

هدست‌های بلوتوث و لوازم جانبی دارای این تکنولوژی کاملاً غیر ضروری بوده و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را با تجهیزات با سیم جایگزین کرد. بلوتوث دارای امواج مایکروویو بوده و مواجهه‌ی شما با الکترومغناطیس را بی‌دلیل افزایش می‌دهد.

لامپ کریستال نمک

این نوع لامپ با انتشار یون منفی در فضای اطراف باعث کاهش الکترومغناطیس محیط می‌شود.
 
   1396/11/17 11:06

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4.8/10 (تعداد آرا 25 نفر )